Hospicjum

Strona główna > Hospicjum

Zbudujmy drugi dom dla Chorych

Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej

„Trzeba coś budować,
trzeba coś po sobie zostawić”

Piotr Król

O nas

Chcemy nieść pomoc Osobom w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej oraz wspierać ich Bliskich. W działaniu kierujemy się szacunkiem, tolerancją i uczciwością. Upowszechniamy prawdę, że hospicjum to też życie.

Jesteśmy przedstawicielami „Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla”. Chcemy zbudować i wspierać funkcjonowanie hospicjum w Środzie Wielkopolskiej. Opieka w warunkach domowych nie zawsze jest możliwa. Chcemy więc stworzyć prawdziwy drugi dom dla chorych i ich rodzin.

Co udało nam się zrobić?

Efekty działań stowarzyszenia są już widoczne – przy ul. Lotniczej (to wyjazd ze Środy Wlkp. w kierunku Wrześni) stoi już budynek w stanie surowym zamkniętym. Okna wstawiliśmy na przełomie roku 2016/2017, a obecnie toczą się tam prace związane z kładzeniem wewnętrznych instalacji sanitarnych. 

Dokąd zmierzamy?

Zależy nam bardzo, by chorzy i ich rodziny zostali otoczeni wszechstronną opieką – medyczną, psychologiczną, duchową, socjalną. Doświadczone osoby twierdzą, że w zderzeniu z chorobą nowotworową najgorsze jest poczucie bezsilności i osamotnienia.

Pragniemy, by Hospicjum służyło bezpłatnie naszym przyszłym podopiecznym i Ich Rodzinom, bez względu na to, czy będą to osoby zamożne, czy nie.

Czy możesz nam pomóc?

Mamy nadzieję, że idea budowy hospicjum spotka się również ze wsparciem materialnym. To dobra okazja do przekazywania darów rzeczowych. Czekamy także na wsparcie finansowe – liczy się każdy datek, duży i mały. Dziękujemy z serca tym, którzy już nas wsparli, zachęcamy do narady rodzinnej, może udałoby się nawet w skromnym budżecie znaleźć miejsce na comiesięczną wpłatę na rzecz hospicjum  w wysokości 10, 20 zł.

Na koniec pragniemy zaznaczyć, że żaden z członków stowarzyszenia nie otrzymuje wynagrodzenia za swoje działanie. Chcemy wrócić do źródła słowa ”solidarność”. Chcemy podjąć trud czynnego propagowania wartości, jaką jest szacunek wobec człowieka i jego życia, godnego życia aż do godnej śmierci.